Droga Krzyżowa dla twardzieli

VI DKDT 2024

Droga Krzyżowa Dla Twardzieli - została tak nazwana ze względu na ekstremalne warunki w których będzie przebiegała, (przejście nocą , miejscami przez las, długa trasa: około 20 km, przy każdej pogodzie).

Ponieważ droga krzyżowa, nie ma charakteru turystycznego, ale religijny i ma się przyczynić do głębokiego przeżycia Męki Pana Jezusa , w czasie całej drogi zachowujemy milczenie ,aby być sam na sam z Bogiem. Czytamy głośno jedynie poszczególne stacje drogi krzyżowej, w miejscach wyznaczonych.

Decydując się na tę drogę krzyżową , robisz to na swoją odpowiedzialność.

W drodze krzyżowej biorą udział osoby pełnoletnie. Inne tylko pod opieką rodziców lub opiekunów przez nich akceptowanych.

Decydując się na drogę krzyżową musisz sobie zapewnić dojazd do kościoła w Karolewie oraz transport powrotny z Karolewa do domu.

Osoby nie przyzwyczajone do długich marszów powinni rozpocząć treningi po ok. 10 km. dziennie.

Co przygotować przed wyruszeniem w drogę:

- Kamizelkę odblaskową i latarkę najlepiej czołową (Przejście w nocy, miejscami po drodze publicznej)

- Ubranie przystosowane do zmiennej pogody (deszcz, wiatr, zimno) - zapoznać się z prognozą pogody.

- dobre buty do wędrowania

– wskazane kijki do nordic walking.

- lekki plecak, a w nim jedzenie wysokoenergetyczne : czekolada, chałwa, batony, kanapka ale bez wędliny – piątek, termos z gorącą herbatą, naładowany telefon komórkowy, ewentualne medykamenty.

Wszyscy uczestnicy otrzymają mapkę z trasą.

Poniżej znajduje się mapka, oraz link do trasy na telefon

Dziękujemy za wzięcie udziału w VI już edycji Drogi Krzyżowej dla Twardzieli. Na kolejną zapraszamy za rok.