Niedziela 14 IV

8,30 +Wojciech X +Witold ++ z rodziny

10,30 Dziękczynna za 50 lat pożycia małżeńskiego Aliny i Ryszarda z prośbą o błogosławieństwo Boże na dalsze wspólne życie

12,00 +Józef Wołkowski VI rocznica śmierci

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. W najbliższy piątek o godz. 20.00 zapraszam na drogę światła. To nabożeństwo biblijne rozpoczniemy w kościele a potem z pochodniami i świecami pójdziemy przez Karolewo, aby rozważać Pismo św. na 7 stacjach, a w drodze odmawiać różaniec. Zapraszam serdecznie dorosłych młodzież oraz dzieci. Sobotę zwykle mamy wolną od szkoły i pracy, więc możemy się więc wyspać.

W tygodniu biblijnym zajrzyjmy do Pisma św. Proponowane teksty do lektury są wyłożone na stolikach pod chórem.

5.Ponieważ pomyliłem się z niedzielami , Osoby które chciałyby wesprzeć rodzinę syryjską a były nie przygotowane do tego w ubiegłą niedzielę mogą to zrobić dzisiaj..

6.Wczoraj otrzymałem wreszcie długo oczekiwane pozwolenie na prace konserwatorskie wydane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.. Teraz po uzupełnieniu wniosku będziemy czekać na pozwolenie z nadzoru budowlanego.

7.Intencje

Od poniedziałku do czwartku włącznie brak intencji.

W poniedziałek Msza św. o godz. 17,00 od wtorku do czwartku o godz. 8,00

Piątek 19 IV godz. 17,00 +Lech Tymoszuk 30 dzień po pogrzebie