Intencje

Niedziela 13 X

Niedziela 20

8,30 ++ Rukowskich i Ziółkowskich

10,30 Dziękczynna dla Pana Jezusa i Matki Bożej za opiekę i pomyślny przebieg operacji

12,00 +Janina Kalinowska-Kaczyńska 11 rocznica +Stanisław Kalinowski

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 października 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu. Jezus jest zmiażdżonym cierpieniem Sługą Pańskim, a jednocześnie naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami Obrońcą.

2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary! Po Mszy św puszka będzie przeznaczona na rodzinę Syryjskiej.

3. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszam na różaniec o godz. 17,00

4. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada także 76. rocznica śmierci innego Wielkiego Polaka – Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB. Dzieło życia i myśli tych naszych Rodaków towarzyszyć nam będą w czasie różańcowych rozważań, a wśród intencji – prośba o cud za wstawiennictwem Sługi Bożego i o jego rychłą beatyfikację.

5. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych. Za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlili się w listopadzie na różańcu za tych wymienionych na kartkach Mszy św. zbiorowej będzie odprawionych kilkanaście Mszy św. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy biura parafialnego.

6. Wzorem lat ubiegłych organizujemy zbiórkę zużytych komputerów, monitorów, klawiatury, drukarki, klimatyzatorów, telewizorów, magnetofonów, magnetowidów, dekoderów, telefonów stacjonarnych i komórkowych, pralek, lodówek żelazek, odkurzaczy, grzejników, kuchenek, mikrofalówek, kabli, akumulatorów itp. Przedmioty te będzie można składać od 10 XI do 21 Xi na placu kościelnym w Karolewie. Dochód z tych elektrośmieci będzie przeznaczony dla misjonarzy z naszej diecezji ks. Jacka Kryszka z Brazylii, ks. Andrzeja Migrały z Boliwii i ks. Piotra Pagi z Ekwadory

7. W następną niedzielę zbieramy zegarki tarczowe. W ten sposób będziemy wspierać dzieci z domu prowadzonym dla dziewcząt przez zakon Sercanów na Filipinach . W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspomagającej kształcenie młodzieży 1050 zł. Bóg zapłać .

Intencje

Poniedziałek 21 X O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Urszuli Komorowskiej i Urszuli Jasionowicz

Wtorek 22 X ++Stanisław i Anastazja Nałysnyk

Środa 23 X +Stanisław Nałysnyk 30 dzień po pogrzebie

Czwartek 24 X +Arkadiusz VI rocznica

Piątek 25 X +Zygfryd Nowakowski X rocznica

Niedziela 27 X

8,30 +Zygmunt Osiak ++ Wyrzykowskich i Osiaków

10,30 +Jan Sudenis VI +Aniela

12,00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże w 75 rocznicę urodzin Cecylii

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

[Dzisiaj, w niedzielę, 20 października – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością].

We wtorek, 22 października – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie „TOTUS TUUS