Intencje

Piątek 12 VII godz. 17,00 Dziękczynna za otrzymane łaski w rodzinie za dzieci i życie

Niedziela 14 VII

8,30 +Irena Piasta

10,30 ++Zdzisław Regina Masna, Eugeniusz Wojtków

12,00 ++Wanda i Kazimierz Sarneccy

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.

1.Odszedł do wieczności +Czesław Obolewicz w jego intencji odmówmy ” Wieczny odpoczynek…”

2. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.

3.W poprzednią niedzielę do puszki na wakacyjny obóz wypoczynkowo -szkoleniowy zebraliśmy 860 zł. Bóg zapłać

4.Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

5.Intencje

Niedziela 21 VII

8,30 ++Jan Józef Kaczmarscy

10,30 +Jadwiga Michalczenia III

12,00 ) zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Janiny w 65 rocznicę urodzin i Romana w 75 rocznicę urodzin

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu i drugi „Ojciec Zakonu” z racji stworzenia pierwszych konstytucji dla swojego zakonu – wykładni reguły Ojca Założyciela.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

2.Zbliża się sierpień miesiąc upamiętniający wielkie wydarzenia w naszej polskiej Historii od lat obchodzony jest w naszym Kościele jako miesiąc trzeźwości.

3. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Eucharystii o godz. (…).

4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

5. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask. Dla zmarłych w ostatnim czasie Parafian pragniemy wypraszać dar życia wiecznego…

6. Intencje

Niedziela 26 VII

8,30 +Anna Więcek ++ Więcek

10,30 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Iwony i Wiesława w 36 rocznicę ślubu

12,00 +Józef Fenik XIII ++ Feników oraz Mariannę i Bronisława Mickiewiczów ++ Mickiewiczów

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.

W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.

W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.

Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.

W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.